Flame in Darkness je počítačová RPG hra, neboli "dungeon" Její vývoj probíhá již přes 1,5 roku a ještě chvíli probíhat bude. Mezitím se můžete těšit na hru, držící se základních principů tohoto žánru. Snažíme se nepodlehnout některým současným trendům a přinést jeho příznivcům to, co na současném trhu téměř zcela chybí: čistou klasickou RPG s realistickým a živým světem, tradičním vývojem postav, tahovými boji a hlavně příběhem. Rozsáhlým, propracovaným a provázejícím vás na každém kroku.1.1.2012
-
Projekt Flame in Darkness je už několik let pozastaven. Z různých důvodů, z nichž většina by měla být pomíjivá. Ač dost dlouhodobá.
Rád bych ho v budoucnu obnovil, to ale závisí jednak na dostupném čase, a také na tom, zda narazím na podobné šílence, kteří amatérský vývoj poměrně rozsáhlé hry nepovažují za ztrátu času.
Po případném obnovení prací nepochybně přehodnotíme podobu celé hry, nicméně několik základních stavebních kamenů zůstane: důraz na příběh s 2D ilustracemi, neuvěřitelně pěkné 2D zpracování inventáře a herních předmětů, možnost pohledu z vlastních očí...
Pokud máte jakékoliv otázky, nebo byste projekt rádi podpořili (nejlépe vlastní prací), pište na adresu info(at)blackhorse.cz.
13.10.2003
-
No, to bylo řečí... "Update snad už do konce roku" :-) Nepovedlo se. Update pořád není. Nikoliv proto, že by se nic nedělo, ale že pro samou práci není čas dělat stránky. Chyba? Ano. Druhým důvodem je smutný fakt, že opravdu až donedávna nepřibylo příliš mnoho věcí, které by se daly ukazovat. Nicméně blýská se na lepší časy (ovšem, poučeni z krizového vývoje, nehodláme nic slibovat). 3D engine sice ještě zdaleka není hotov, ale už je. Což je obrovský krok vpřed. Školní vytíženost grafika zatím brání ve vytvoření skutečně propracované mapy, ale už to nebude dlouho trvat a bude možné dát na net ukázky z našeho vlastního enginu.
Kromě toho poslední dobou celkem hezky přibývají i další věci - zdokonalujeme herní interface, doplňujeme chybějící funkce a celkově vylepšujeme programovou stránku věci. Pokud nám elán vydrží, mohlo by se to tentokrát skutečně pěkně pohnout...
11.10.2002; 3:15 hodin
-
Jak je vidět, velký update se neustále odkládá. Prozatím jen pár drobností a aktualizací (neb když už někomu na ulici dám adresu na stránku, měly by na ní být alespoň trochu aktuální informace. Což je dobrý důvod sednout uprostřed noci a něco dát dohromady. Akorat to ráno potom...). Ale je potřeba dát vědět, že jsme ještě bídně nescípli.
Nazvěme to třeba provizorní update. Provizorní proto, že texty obvykle nebudu přepisovat, jen je opoznámkuji.
Co tedy je nového? Pár změn v popisu Flame in Darkness - koncepce se postupně vyvíjí, stejně jako my, herní scéna, počítače, sousedovic pes... Kromě toho několik málo nových obrázků - ze 3D ale zatím ne. Snad už brzy...
Velký update lze čekat snad do konce roku. Záleží na tom, kdy usoudíme, že je na něj dost kvalitního materiálu...
01.01.2002
-
Well...zdá se, jakoby rok nedošlo v podstatě k žádným změnám. Není tomu tak, pouze jaksi nebyl čas updatovat stránku - a je pravda, že zatím nebylo příliš čím. V brzké době by se to však mělo změnit. Pomalu se shromažďuje dostatek novinek a je v plánu komplexní update stránek. Avšak realisticky řečeno, ještě to tak dva měsíce potrvá.
V současnosti se navíc pracuje na prvním veřejném hratelném demu. To je ovšem hudba ještě vzdálenější budoucnosti, ne méně než půl roku. Nicméně od dema k hotové hře už není (až) tak daleko...
13.12.2000
-
Na nových stránkách je samozřejmě mnoho novinek. Doporučujeme shlédnutí ukázek: přibylo několik nových screenshotů a předmětů, další ukázka ze scénáře a dokonce i dvě ukázky soundtracku. Další novinkou jsou často kladené otázky (FAQ). Nenaleznete-li tam odpověď, obraťte se přímo na nás pomocí formuláře v sekci kontakt.
13.12.2000
-
Máte při prohlížení našich stránek nějaké technické problémy? Myslíte si, že se vám nezobrazují správně? Napište nám o tom na adresu webmaster(at)blackhorse.cz a my se to pokusíme vyřešit. Pokud možno uveďte přesný popis problému, váš browser a operační systém včetně jejich verzí. Čím více informací, tím snáze a rychleji problém odstraníme.
13.12.2000
-
Po dlouhých přípravách konečně spouštíme novou verzi stránek Flame in Darkness, již na vlastní doméně. Stránky doporučujeme prohlížet v Internet Exploreru 4, rozlišení alespoň 800x600 a true-color. V Netscape 4 je funkčnost mírně omezená a místy poněkud záhadná, nicméně o nic důležitého nepřijdete. Stará verze stránek na Geocities bude ještě nějaký čas dostupná, nebude však aktualizována a po čase zmizí úplně. Změňte si proto své bookmarky na adresu www.blackhorse.cz.
Kromě toho se mění i e-mailová adresa. Veškeré dotazy a připomínky posílejte od nynějška výhradně na info(at)blackhorse.cz.